2014 m. liepos 31 d., ketvirtadienis

Toma Kauliūtė, Austėja Viederytė
Akrobatinė joga : ne tik gražu, bet ir sveika
Akrobatinė joga (angl. AcroYoga)  – pakankamai nauja sporto šaka,  pradėta Kalifornijoje 2006 metais, kuri Lietuvoje ėmė populiarėti neseniai, bet sėkmingai skinasi kelią į entuziastų širdis. Lietuvoje akrobatinę jogą praktikuoja iniciatyvi jaunimo organizacija VŠĮ Kuglis, kurios įkūrėjas Karolis Valickas AcroYogą atrado prieš trejus metus. Kartu su kitais akrobatinės jogos entuziastais vaikinas įkūrė AcroYoga LT bendruomenę, kurią kuruoja drauge su Toma Kauliūte. Abu entuziastai dirba ofisinį darbą: Toma yra buhalterė, o Karolis vadovauja savo įkurtai įmonei. Šiuo metu AcroYoga LT bendruomenė rengia atviras jogos pamokas įvairiuose Vilniaus parkuose – Ozo, Bernardinų, Neries pakrantėje prie sakurų.
Kas yra AcroYoga?
Tai vienas iš gražiausiai atrodančių sportų pasaulyje, kuris susideda iš akrobatikos, jogos ir gydomųjų menų. Atliekant AcroYogos pratimus, reikalingi 3 žmonės – bazė, skraiduolis ir stebėtojas. Baze vadinamas žmogus, kuris turi kontaktą su žeme ir duoda atramą skraiduoliui. Tuo tarpu skraiduolis balansuoja ant bazės, o stebėtojas užtikrina saugumą ir pataria, kaip atlikti judesius.  Pratimai yra lengvi, jų metu nereikia jokių ypatingų priemonių ar specialaus fizinio pasirengimo, todėl jie tinkami visiems. AcroYoga LT bendruomenės moto – AcroYoga in a Tie (akrobatinė joga su kaklaraiščiu), reiškia, kad sportuoti galima net ir su kostiumu. Ofisuose dirbantys žmonės dažnai skundžiasi skaudančia nugara, mažu fiziniu aktyvumu, laiko stoka lankyti sporto klubą. Turėdama omenyje šias problemas, bendruomenė organizuoja pirmąjį Lietuvoje tarptautinį AcroYoga seminarą, finansuojamą ERASMUS+ programos. Renginys vyks rugpjūčio 8-17 dienomis.
Apie projektą
Projekte susirinks dalyviai iš 7 skirtingų valstybių – Estijos, Ispanijos, Italijos, Lenkijos, Lietuvos, Rumunijos ir Turkijos. Seminaras skirtas visiems, kurie rūpinasi savo sveikata, grožiu, gera savijauta ir nori kompensuoti sėdimo darbo daromą žalą savo organizmui. Pirmąsias dienas dalyviai praleis Vilniuje, kur juos apžiūrės kineziterapeutai ir įvertins fizinę būklę. Vėliau jie bus supažindinti su saugumo instrukcijomis, akrobatikos subtilybėmis, aptariamos kiekvieno fizinės galimybės. Kita projekto stotelė – Kernavė, kur kasdien vyks mokymai ir akrobatinės jogos grupiniai užsiėmimai.  Be fizinės veiklos vyks ir paskaitos apie efektyvų laiko planavimą, sveikos gyvensenos ypatumus, gatvės teatro ir improvizacijų meną. Projekto metu dalyviai kurs choreografijas, kurias apjungus į bendrą rutiną, įvyks pasirodymas Barclays ofise. Paskutinės seminaro dienos bus itin turiningos: projektas persikels į Karklės Live Music Beach festivalį! Viename iš įspūdingiausių Lietuvos festivalių projekto dalyviai pademonstruos išmoktus sugebėjimus bei gerai praleis laiką.

Jeigu susidomėjote ir norėtumėte išbandyti AcroYogą ar gauti daugiau informacijos apie projektą, šį sekmadienį kviečiame į VŠĮ “ Sveikas miestas“ organizuojamą sekmadieninį sporto renginį. AcroYoga LT komanda Jūsų lauks 13-14 valandomis Gedimino prospekte. Taip pat kviečiame jungtis prie AcroYoga LT Facebook puslapio, kuriame skelbiami nemokamų užsiėmimų laikai, dalinamasi informacija.1 komentaras:

  1. O šią džiugią naujieną pranešė ir delfi.lt: http://www.delfi.lt/gyvenimas/grozis_ir_sveikata/akrobatine-joga-ne-tik-grazu-bet-ir-sveika.d?id=65490010

    AtsakytiPanaikinti